| alinel0808 a întrebat:

Acum vreun an am slabit 14 kg, si de atunci ma mentin, in ultimul timp mananc pepene mult vreo 3 4 kg pe zi, pepenele ingrasa? sau ma ingras ca manac atat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| vlady434 a răspuns:

Pepenele rosu contine foarte multa apa, si din acest motiv, o sa ai cu cateva sute de grame mai mult dupa ce mananci, dar... NU ingrasa.

| Eduaard a răspuns:

Nu te teme, pepenele nu îngrașă, e mai mult apă, deci te ajută să slăbeștiwinking

| BadSirChaos a răspuns:

Nu ingrasa insa 3-4 kg?!?! Oricum, e plin de apa asa ca o sa te cam balonezi de la el.

| rvsmady a răspuns:

Pepene rosu? nu ingrase
pepene galben din cate stiu are cam multe calori

| Violetta69 a răspuns:

Pepenele ingrasa doar cand e consumat in exces. Incearca sa iti variezi alimentatia.

| Sofia211 a răspuns:

Pepenele ingrasa, crede ma! Contine foarte mult zahar, consumat in cantitati mari ingrasa!

| Teodorel a răspuns (pentru Sofia211):

De ce il minti
Ca sti ca nu te speli pe dinti
Si sti ca te bat
Cu scandura de la pat