| alinel0808 a întrebat:

Am 1.78 m 67.6 kg, si 20 de ani cat ar trebui sa consum pe zi calorii, ce ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tamas_Ionutz_2000 a răspuns:

Eu zic sa tii o dieta si sa slabesti 1000 calorii pe zi sau chiar 2000 eu asa am facut si am slabit de la 62 kilograme la 50

| alinel0808 explică (pentru Tamas_Ionutz_2000):

Ce sa mai slabesc ma? am slabit 13 kg vreau sa ma mentin

| Tamas_Ionutz_2000 a răspuns (pentru alinel0808):

Atunci ar trebui sa mananci pe zi numai cate 2000 calorii/zi Sper ca te-am ajutat