| FeliciaNicolete a întrebat:

Am emotii cand ma asculta un profesor.
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Întrebarea este: de ce anume îți este frică? Încearcă să vezi care este cauza acestor emoții și mai apoi poți primi un răspuns mai amplu.

Am terminat de mult școala și uneori îmi pare foarte rău că m-am stresat atât de mult pentru că în final nu mai are nici o relevanță. Notele obținute la școală nu au nici o relevanță în viața de zi cu zi.

Poate e din cauză că părinții au așteptări prea mari de la tine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da stii lectiile nu vad de ce ai mai avea emotii, asa ca pune mana si invata

| Expressions a răspuns:

Repeta in fata oglinzii, sau alta optiune mai putin recomandata ar fi sa bei putin vin inainte de "ascultare".

| Salluty a răspuns:

Învață bine lecția și ai încredere în tine. Toți avem emoții dr trebuie să știi cum să le controlezi. Nu are nici un rost să fii terifiată că nu-i sfârșitul lumii. Totul stă în încredere în sine. Tu să știi că ai învățat bine și că vei da tot ce poți. Un profesor mi-a zis că poți să zici și o prostie, dar dacă o zici cu hotărâre are alt impact. Acum asta nu știu cât e de adevărat dar sper că te-am ajutat :*