| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o comanda pe un site, iar coletul a fost livrat ieri in jur de ora pranzului, prin serviciul Postei Romane, cu livrare la domiciliu de catre factorul postal. Astazi am fost sunat de un numar cunoscut, de catre factorul postal banuiesc, nefiind acasa.

Ce se va intampla coletul? Il ridic de la posta de la care apartin? Sau va mai veni azi, maine factorul postal la usa?

Multumesc!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai fost acasa va trebui sa-l ridici de la posta ori sa vorbesti cu factorul postal, sa ti-l aduca maine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand livreaza posta romana la domiciliu?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru suntserios):

Asta ma intrebam si eulaughing

| doesntmetter a răspuns (pentru suntserios):

Nici eu nu stiama asta, dar liveaza.

Pur si simplu cand am facut comanda pe respectivul site, am avut de ales dintre o firma de curierat si Posta Romana cu livrare la domiciliu de catre factorul postal. Diferenta e ca prin Posta Romana e aproape de doua ori mai ieftin.

| suntserios a răspuns (pentru doesntmetter):

Posta Romana nu livreaza la domiciliu, te duci tu la Oficiul Postal de care apartii sa iei coletul

| Anddreee a răspuns:

Cand un colet vine la posta pentru tine, nu ti-l aduce nimeni ca de-aia exista 2 optiuni mereu: ori curier, ori prin posta. De-aia costul e mai mic cand e trimis prin posta ca te duci tu dupa el. In mod normal trebuie sa primesti un aviz pe care il dai acolo la ghiseu, dar daca nu il primesti azi, mergi maine la posta (cea de care apartii) si ii zici ca "Trebuie sa ridic un colet pe numele...", trebuie sa ai buletinul la tine, te pun sa semnezi, dai banii si gata.