| Marian1924 a întrebat:

Am nevoie urgent de niste sfaturi! Am intrat la Universitatea Alexandru Ioan Cuza la Facultatea de Contabilitate si informatica de gestiune si as vrea sa stiu cateva detalii despre aceasta facultate. Stiu ca matematica e baza si e M1, iar eu am facut M2 si as vrea sa stiu daca m.ar incurca aceasta chestiune si spuneti-mi daca e importanta engleza in acest domeniu. Sunt foarte debusolat ce sa fac. Stiu ca o sa imi fie greu la contabilitate, dar nu stiu sa continui la contabilitate sau sa ma inscriu la constructii de masini?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o strutocamila intre economie si un pic de informatica... nici una nici alta. Nu cred ca ai nevoie chiar de M1 la mate, nu se face atat de avansat la FEAA. Engleza in schimb ai nevoie la tot ce are tangenta cu informatica.

Vrei sa alegi constructii de masinia? Acolo faci matematica de iti sar capacele ca la orice facultate de la poli