| ChrisNOW a întrebat:

Am o barba care nu a mai fost rasa de 1 saptamana,se vede putin si imi place si as vrea sa ramana asa,insa nu am aparat special pentru ca atunci cand o sa creasca sa nu o rad de tot ci doar sa o las mica,se poate face asta si cu un BIC sau aparat de ras(nu electric, nu special trimmer)?!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca dai cu bicul o razi de tot... o poti tunde cu foarfecul happy

| stlucian a răspuns:

Cu cele "BIC" sau asemanatoare nu poti sa tunzi barba pentru ca ai nevoie de tuns nu ras.Doar cu unul electric o poti face exact; poti incerca tinand manerul cat mai aproape de fata lasand o distanta intre lama si piele dar asta necesita exercitiu :D pentru toata suprafata de barbierit.

http://casa.acasa.ro/......14948.html

| TheAce a răspuns:

Cu o lama nu ai cum sa reusesti acelasi efect, asta e clar, iti spun din experienta. Recomand un trimmer cu caldura, sunt oricum ieftine (gasesti un aparat Philips undeva la 100 Ron). Daca ma intrebi pe mine, e cea mai buna investitie posibila. LONG LIVE BEARDS!