| Burnaz_Marian_1999 a întrebat:

Am o mare problema.Am un LG L70 si am vrut sa descarc un joc mare (cand zic mare ma refer mare pentru telefonul meu care are 1 ram si 4 memorie interna ) cand sa sa termine mi-a spus ca nu exista spatiu suficient iar de atunci memoria telefonului este plina si nu pot face nimic.Ce pot face? Va rog Ajutor

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

File Manager > sdcard (nu extsdcard, ori cum s-or numi folderul memoriei interne) > Android > cauta prin data si prin obb, folderul cu numele si dezvoltatorul jocului esuat, pe care il stergi.
P.S.: intoarce telefonul in modul peisaj (orizontal) pentru a vedea numele complet ale folderele, pentru a nu face confuzii.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in descarcarile telefonului si stregide acolo iconita cu filmul.S-a creat acolo o iconita in care contina cat ai descarcat tu.

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nici o icoana ca la 99% a dat eroare si de atunci am memoria plina (cred ca si-a lasat datele lui, dar jocul nu il gasesc in telefon)

| LTAA a răspuns (pentru Burnaz_Marian_1999):

De obicei pe google play, un joc mare este impartit in doua fisiere unu mai mare, unu mai mic. cel putin asa am constatat
Chiar daca nu ai spatiu pentru ambele fisiere, pentru primul fisier daca gaseste loc, il descarca, iar la al doilea, hopa iti arata ca n-ai spatiu, insa primul fisier nu il sterge, crezand ca dezinstalezi ceva sa faci loc pentru restul jocului, cand nu prea ai ce sa stergi.
Nu ai pentru ce!