| lya18 a întrebat:

Am primit cadou niste cercei. dar nu pot sa-mi dau seama, daca îs din aur alb sau argint. Aurul alb are ceva inscriptionat?

Răspuns Câştigător
| ingerashhhh a răspuns:

Aurul alb are de asemenea proba numarul 585, daca nu are aceasta inscriptie, inseamna ca nu e aur

3 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Aurul alb are un grad mai mare de reflexie si o rezistenta mai mare la uzura. argintul ar trebui sa scrie exact ca un creion pe o hartie; aurul alb are un pret asemanator cu aurul galben deci este mult mai scump decat argintul...depinde de la cine i-ai primit cadou...

aurul de orice fel ar trebui sa aiba gravat nr de karate de3 ex-18k

| WestSid3 a răspuns:

Bijuteriile din argint au inscriptionat codul 925.
Sau daca mai vrei sa vezi daca e din argint, ia cerceii si freaca-i usor de perete. Daca lasa o urma gri-argintie, inseamna ca cerceii sunt din argint.

| AlexiaClaudia a răspuns:

Aurul alb trebuie sa aiba ceva scris pe dos, o stanta.E argint daca scrie peretele.