| mitzabal a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Calculatoarele de la firma au venit cu windowsul direct instalat si cu eticheta lipita pe ele cu licenta. Acuma s-a stricat windowsul la 2 din ele si trebuie reinstalat. Din ce stiu eu aceste windowsuri sunt preinstalate si au o partitie ascunsa unde se gaseste kitul de windows sau un backup al windowsului. Cum se procedeaza ca sa pot reinstala, am intelec ca de undeva din meniul de safe mode...ma poate ajuta cineva? a facut cineva reinstalari de genul. Ms

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Daca a venit cu licenta atunci poti sa introduci orice windows gasesti, doar sa fie acelasi tip, de exemplu windows 7 profesional si folosesti codul de pe licenta cand iti cere codkey-ul

| mitzabal explică (pentru PinkPanther):

Nu, nu. Nu merge daca pun serialul de pe etichete. Adica se instaleaza windowsul dar nu se activeaza si trebuie tot crack uit. Se poate da de undeva repair sau ceva de genu din meniul de unde poti selecta safe mode, safe mode command prompt, last known...

| PinkPanther a răspuns (pentru mitzabal):

Atunci nu stiu, la mine a mers asa cand am reinstalad windowsul, poate vine cineva cu un raspuns mai bun