| fqwaf a întrebat:

Am un job unde lucrez in fata calculatorului. De cebau multa apa cand lucrez? Mi-a mai spus o prietena ca si ei i se intampla acelasi lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu calculatorul. Mai degraba as crede ca te deshidratezi din cauza instalatiei de aer conditionat daca aveti.

| fqwaf explică (pentru SkyPilot):

Nu avem.

| SkyPilot a răspuns (pentru fqwaf):

Alta idee nu am. Sunt prograamator, mie nu mi se intampla.

| fqwaf explică (pentru SkyPilot):

Si eu la fel, sunt programator. Daca vrei sa mai vorbim lasa-mi idul tau te rog.

| SkyPilot a răspuns (pentru fqwaf):

Nu folosesc retelele sociale. Nu vad oricum la ce ti-ar folosi sa discuti cu mine, eu locuiesc in alta tara si la ora actuala responsabilitatile mele sunt mai mult in management si system architecture.

| fqwaf explică (pentru SkyPilot):

Ideea e sa imi mai imparasesti si mie din experienta ta. Cred ca faptul ca traiesti in Italia ti-a mai deschis ochi sa fi mai sociabil cu oameni, nu sa fi ca orice Roaman introvertit si la orice persoana noua cu care intra in contact. Si eu am stat prin afara si oameni sin starinatate sunt mai deschisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Te felicit ca consumi multa apa, corpul tau (creierul, pielea, rinichi, inima intr-un cuvant toate organele din corpul tau au nevoie de apa) cu siguranta te concentrezi destul de mult si corpul iti cere apa, posibil o deshidratare, daca consumi pana in 4/5 litri pe zi este normal daca intreci limita poti consulta un medic specialist.
O zi buna.

| AValentin a răspuns:

De la radiati probabil happy