| SNk_Andrei_1912 a întrebat:

Am vrut sa o adaug o fata pe facebook., are 3200 de prieteni si imi apare "Această persoană nu mai acceptă cereri de prietenie, dar acum îi urmăreşti postările", eu stiam ca acest lucru apare daca are 5000 de prieteni, cum pot modifica setarile sa imi apara ca la ea? Multumesc

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, si eu am 3000 si ceva dar prieteni dar si cateva sute de cereri la care nu le-am raspuns... si cand ajunge cu cererile plus prietenii la 5000 nu mai poate primi cereri chiar daca ea nu are efectiv 5000 prieteni (adica cereri acceptate)

| SNk_Andrei_1912 explică (pentru BiuL):

Eu ma refer ca oricine care ma adauga sa ii apara automat ''Această persoană nu mai acceptă cereri de prietenie, dar acum îi urmăreşti postările'', indiferent daca am 3000 de prieteni sau 5000, se poate?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Persoana căreia tu i-ai trimis cerere de prietenie, are 3200 de prieteni virtuali, în listă + încă 1800 în așteptare (!), cărora încă nu le-a dat accept. Până și aceștia se socotesc la numărul total de prieteni. Deci, s-a apropiat de numărul maxim de prieteni, pe care îl poate deține.
Și tu, la rândul tău, poți aduna numărul prietenilor din listă + numărul celor care ți-au trimis cerere, iar când se apropie de 5000, orice altă cerere de prietenie catre îți va fi trimisă, va fi respinsă din start.