| 1Q a întrebat:

As dori sa ma duc la un cabinet de oftalmologie sau cardiologie pentru o scutire de sport, insa nu prea stiu cum sa procedez imi puteti spune va rog ce trebuie sa fac si cum trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la control si medicul stabileste daca poti face sau nu efort.

| 1Q explică (pentru suntserios):

Unde la control la spital? La medic de familie? La un cardiolog la un oftalmolog unde?

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Pai unde ai probleme... nu? sau tu vrei scutire ca ti se pare inutil sportul

| 1Q explică (pentru suntserios):

Eu vreau scutire ca nu vreau sa il fac,

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

Te duci la medicul de familie, si ii spui ca vrei o adeverinta pentru scoala, dar ii explici si daca ai ceva probleme de sanatate (miopie, ai facut operatia de apendicita recent, chestii d'astea), si o sa scrie pe adeverinta la observatii sau ceva de genul. Oricum profesorii de sport nu prea citesc adeverintele asa ca ar cam trebui sa ii spui tu ca nu ai voie sa faci sport(doar daca asa a decis medicul) happy
Sper ca te-am ajutat