| Urma708 a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista vreo modalitate de a indeparta mirosul de piele dintr-un obiect? Am o geanta care cred ca este din piele, dar poate nu foarte prelucrata si are totusi un miros care se simte cam la de jumatate de metru big grin. Ar exista vreun produs care sa indeparteze cat de cat mirosul sau chiar si ceva facut in casa?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| cammm a răspuns:

Una in solutiile parfumate care elimina mirosul din textile e produsa de Procter & Gamble si se numeste Febreze. Dar nu stiu daca e buna si pentru piele ecologica. O gasesti la raionul de detergenti sau la cel cu sprayiuri pentru camera.
Pot fi si alte marci.

uite o poza http://lamar.colostate.edu/~hillger/products/febreze.jpg

SAU incearca sa o stergi cu servetele umede de copii mici.

cu placere:)

| mickidutza a răspuns:

Hei, poti sa o vopsesti cu o vopsea speciala pentru piele, nu este deloc scumpa, sau poti sa o lasi la aer ca sa se aeriseasca...am avut si eu o geaca de piele si tot asa am pati. succes.happy

| AdrianSauca a răspuns:

Exista spalatorii pentru spalarea gecilor de piele... si nici nu este scumpwinking