| Iunix a întrebat:

Atunci cand vreau sa intru pe internet imi apare "Aceasta pagina web nu este disponibila ". Intrebarea mea este : de ce imi apare "Aceasta pagina web nu este disponibila " atunci cand vreau sa intru pe internet?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti merge internetul cel mai probabil

| Okkultist a răspuns:

Sunt mai mult factori atat externi cat si interni implicand aceasta problema.
Iti voi da o lista micuta cu probleme intalnite cel mai des:
-Nu ai achitat facutra pentru furnizarea serviciilor de internet
-Daca ai router verifica foarte bine mufele acestuia daca sunt introduse corespunzator.
-De asemenea verifica si mufa ce intra in unitate. (mufa de internet)
-Verifica placa de retea, poate fi o problema si aici. Daca ai placa incorporata si nu gasesti o solutie iti poti cumpara o placa de retea.

De asemenea pot fi niste factori care sa rezulte aceasta problema.
De exemplu pe scara.

Cel mai indicat este sa suni la firma care iti furnizeaza internet, sa dai numele si prenumele si sa le spui problema. In scurt timp se vor deplasa si te vor ajuta. Poate fi si o broblema din optiunile pc-ului tau, dar cu atat de putine detalii nu te putem ajuta.
Asadar sper ca te-am ajutat, cat am putut logic.
O zi frumoasa

| CeVorbestiMa a răspuns:

Nu iti merge internetul/ti-a cazut internetul in acel moment/se efectueaza lucrari la reteaua de internet din apropierea ta

| oct345 a răspuns:

Nu ai conexiune la internet.

| Mẫẫ_Izáá_1964 a răspuns:

Nu iti merge netul mai conecteaza te odata