| ReDPanDA a întrebat:

Bun incepem cu inceputul:
Acum 3 zile am avut linux lite 1.0.,8 si windows 7 pe laptop in dual boot. Merge minecraft perfect pe amandoua.
Acum 2 zile am reinstalat windows 7 si vad ca merge totul perfact doar ca nu merge minecraft-ul(detalii la sfarsit)
Am instalat linux lite, ubuntu, fedora si acum am debian (nu a mers pe niciunul minecraft-ul)
Am java instalat(versiunile recomandate) si apasam pe launcher, de extreme team si aparea o fereastra cu updateing launcher si nici nu se face 1% ca dupa se inchide si aia si nici nu intra in launcher. Am incercat mai multe tipuri de launchere dar nu a mers niciunul :/. Inafara de launcher-ul premium numerge niciunul(varianta trail de la launcher. Nu am cont premium).
P.S. Aceasi problema si pe windows si pe linux.
Dau funda la cel ce ma ajuta sa rezolv problema. De preferat sa raman in debian(nu neaparat)

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Salut. Problema poate fi din cauza placii video prea slabe sau din cauza os-ului, instaleaza windows 7 ultimate 32 biti baga ultimul driver al placii video, ultima versiune de java si vezi daca iti porneste.

Bafta!

| ReDPanDA explică (pentru RaduTN):

Am sa incerc. Mersi