| Florentina9210 a întrebat:

Am fost cu un baiat cam o luna de zile. El era foarte gelos si posesiv, dar cred ca asta stiti din intrebarile anterioare. Dupa ce ne-am despartit deoarece nu am vrut sa fiu a lui, la o saptamana m-a contactat un baiat cum ca ar vrea sa ne cunoastem. Am acceptat sa ies la o intalnire desi ceva imi spunea ca era o legatura intre ei doi, dar am zis hai sa vad ce vrea si ce are de spus. Eu ma gandeam ca e un prieten de a lui, cand sa aflu mai tarziu ca era varul lui. Nu stiu ce a vrut el sa imi dovedeasca prin asta? e de a dreptul penibil

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da-i pace. N-are rost sa iti pierzi timpul cu astfel de ganduri. E imatur.

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Da dar e si deranjant. De ce a trebuit sa mi se intample mie asta?

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Mai important este sa te intrebi ce poti invata din asta. Ce nu vei mai accepta de acum inainte astfel incat sa tai raul de la radacina. Si la fel de bine si pe cine ai ignorat si iti dai seama ca puteai sa ii dai o sansa avand in vedere ca sunt unii care au defecte cu mult mai mari. Perfectiunea nu exista. Iubesti si vrei o relatie cu cineva atunci cand ii vezi foarte clar defectele si esti bucuros ca le are pe alea si nu altele. Poti sa gasesti 1000 de motive de raspunsuri pentru care ti s-a intamplat tie si niciunul sa nu fie valid. Cu ce folos?

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Eu de abia acum am aflat chestia. I-am dat block pe facebook dar am intrat pe alt profil de al meu si am vazut comentariuol prin care il numea ''var'', am ramas masca. Stiu ca nimeni nu e perfect, dar tipul se considera asa. Nu mai era nimeni ca el. Se dadea foarte important, ca este undeva cu 10 nivele profesionale fata de altii. Si am impresia ca el undeva a suferit ca nu si-a atins scopul. Ca el nu era genul sa iubeasca pe cineva ci mai mult sa profite.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Repet, nu e problema ta sa il intelegi pe el. Tu doar trebuie sa stii ce e mai bine pentru tine, ce ai de facut acum si la ce sa fii atenta pe vitor. Si la fel de bine cat fugi de oamenii pe care ii crezi nepotriviti sa fugi si in directia potrivita, sa fii atenta la ambele sensuri. Ca altfel e in zadar.

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Am avut foarte multe de invatat. Dar intr-un fel m-a mai astept din partea lui sa mai puna pe altii. Nu e un tip care se lasa usor. Problema e ca daca mai incearca un alt baiat poate sa fie nevinovat sa nu aibe legatura si eu sa il refuz sa zic ca e pus de el? m-a cam dat peste cap. Dar de acum stiu ce am de facut.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu ca e greu. Si ca o sa traga ponoasele cei ce vor veni de acum inainte. Sper doar sa nu ai ghinionul sa dai cu piciorul cuiva care chiar merita o sansa. Succes!

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Asa voi face. Multumesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i dracului. Cauta-ti altul.

| RAY a răspuns:

Om obsedat, daca isi face rau suna la politie si se va speria

| Oana92 a răspuns:

Ignora-l! E cea mai sanatoasa reactie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum sta treaba.Ai spus-o cu gura ta"Am acceptat sa ies la o intalnire desi ceva imi spunea ca era o legatura intre ei ".De acum inainte sa ai incredere in propriul tau instinct pentru ca e singurul care iti spune adevarul cand mintea si inima sunt incurcate.I se mai zice intuitie feminina.Probabil a vrut sa se razbune adica varului lui sa iti faca ceea ce i-ai facut lui adica sa te lase si probabil sa te si aiba daca el tot nu a reusit.Ai zis ca te-a contactat un baiat la o saptamana si ai acceptat sa iesi imediat? Pai nu asa se face.Un tip care te place insista chiar si o jumate de an pentru o intalnire.Nu trebuie sa fii fata cu care poate fi orice baiat ci fata cu care orice baiat vrea sa fie si nu reuseste.Ce mai conteaza ce vrea sa iti dovedeasca.L-ai scos din viata ta, sunteti pe cai separate acum.Nici sa nu te mai gandesti sa te intorci la el pentru ca orgoliul unui baiat/barbat ranit cauta razbunare in general.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Stiu asa e. Dar imi e teama sa nu mai puna si pe altii. Il cunosc. E in stare de orice. Si chiar de ar fi sa ma mai intalnesc cu el nici nu il bag in seama. Mi-am invatat lectia. Am iesit cu tipul respectiv deoarece am vrut sa vad ce are de zis, nu ca eram interesata sa il am ca iubit, deoarece nu ma atragea in niciun fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

E bine atunci. Oricum sa nu te temi de el.Nu stiu ce varsta ai, dar poti sa implici parintii, chiar si politia daca incearca sa se atinga de tine.Sa nu crezi ca esti asa singura pe lume in fata unui frustrat ca astahappychestia e sa nu te pierzi, atat.Be a strong lady!winking

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Am 23. happy Deocamdata doar pe net m-a hartuit cu mesaje, pe ask.fm cu anonim. M-a facut in toate felurile. Thanks, I will be.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba baiatule tu chiar vrei sa intri la puscarie? De ce dracului nu iti vezi o data de viata ta? Tu nu vezi cat de penibil esti? Ca nu am vrut sa fiu a ta? Serios? Pai nici nu voi fi ma vreodata. IMPACA-TE CU IDEEA! Eu am iubit deja. Oricum frumos gestul pe care l-ai facut l-ai pus pe varul tau. Chiar nu iti e frica de Dumnezeu? Chiar esti atat de hapsan la suflet daca ai asa ceva... nu te gandesti ca o sa pierzi multe in viata? Azi esti pe picioarele tale maine s-ar putea sa nu mai fii. Fiecare ne primim pedeapsa. Ai vrut sa profiti de mine, cum ai facut si cu altele. Daca stiai ca nu sunt de tine de ce ai mai intrat in toata chestia? Sa faci rau? Dumnezeu e sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva. Justin Bieber arata mai bine ca tine. Nici nu te compari tu cu el. happy