| Corobana_Stefanel_1990 a întrebat:

Buna am gasit un motan pe strada si m-am gandit sa-l iau in casa sa-i dau ceva de mancare. Dupa ce a mancat era seara si m-am gandit sa-l tin o noapte.S-a bagat sub birou si probabil a urinat ca un miros continuu de urina imbucseste camera.Am sters parghetul cu tot felul de detergenti pentru podea dar tot miroase.Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Uita-te mai bine prin camera, poate ca ai omis locul in care si-a facut treburile si de aceea miroase.
Aeriseste foarte bine camera si pudreaza covorul (in locul in care crezi ca a urinat) cu bicarbonat de sodiu, lasa o noapte sa actioneze si apoi aspira cat de bine poti.
Ca sa scapi si mai rapid de miros, pune in cateva colturi ale camerei bucati de carbune pentru gratar. Absoarbe absolut orice miros din casa. happy

| Corobana_Stefanel_1990 explică (pentru frostxtq):

Am descoperit problema majora... Urinase si pe covor! L-am dus la o curatatorie chimica! Si partea cu carbunele mersi mult!

| frostxtq a răspuns (pentru Corobana_Stefanel_1990):

Cu placere happy

21 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. incearca produse pentru curatenie. insa timpul o sa fie cel ce o sa-ti risipeasca mirosul. produsele ce le folosesti au sa fie in avantajul tau. asta da: incearca sa intelegi ca motanul e un biet animal si tu esti o persoana rationala. deci nu il bate sau pedepsi asa cum fac unii dintre noi, care se considera umani si de fapt sunt mai animale decat vietatile nevinovate de pe strazi.
daca reusesti sa faci asta semnifica un lucru mare: ca esti o persoana.
si e mult in ziua de azi.
bafta.

| Neo12 a răspuns:

Caută pe net remedii din plante naturale, astea scot bine mirosurile. Există tot felul de combinaţii de plante/legume care ajută la asta. Încearcă şi asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, asteapta sa te obisnuiesti cu mirosul.
Eu n-am mai schimbat asternutul hamsterului meu de cateva luni. Suntem doi imputiti. Daca spune cineva ca pute la mine-n camera dau vina pe el, desi e posibil ca eu sa fiu cel care pute.
Invata sa folosesti mirosurile naspa in propriul avantajhappy

| Corobana_Stefanel_1990 explică (pentru anonim_4396):

Ok. laughing) Garantez ca n-o s-o fac!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

LOL rolling on the floor)))))))))))))))

| SabinaAndreea a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai tare raspuns ever laughing laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Corobana_Stefanel_1990):

Nu stii ce pierzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

^_^

| anonim_4396 a răspuns (pentru SabinaAndreea):

Nu-i asa?
Vezi mama, ti-am zis eu ca am simtul umorului, dar tu nu si nu. Inca mai vrei sa ma dai la teologie? Vezi c-am vorbit serios cand am zis ca o sa violez maicutele. Bine, treaba ta.

| Maree1 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))))))) Din partea mea ai FUNDArolling on the floor))))

| SabinaAndreea a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)

| suntroman a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-i funda Corobana_Stefanel_1990

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maree1):

Danke.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SabinaAndreea):

:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntroman):

Asa, sustine-mi cauzahappy

| Alexxxxxx34 a răspuns:

Love12love are dreptate. Cauta plante pe internet care scot mirosurile. Pentru dezinfectant foloseste ceai foarte concentrat de musetel. Si foloseste clor daca cu plantele nu merge. Bafta!

| Ananasec a răspuns:

Mai spală odată cu clor

| buhu a răspuns:

Daca e pe parchet da cu savex si dupa ce se usuca da cu clor si dupa ce se usuca clorul da cu putin parfum!
happy