| Pumalau_Puma_1992 a întrebat:

Am o problema de vreo cateva zile cand ascult muzica cateodata se aud niste pocnituri in boxe ca si cum s-ar intrerupe.Vreau neaparat sa aflu problema ca ma streseaza bubuiturile alealaughing. Multumesc Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, deci statia ta este de fapt un amplituner, si este echipată cu tranzistorul final Stk 4171V, dar problema nu este finalul, deoarece dacă era finalul nu ave ai deloc sunet. Ea are defect un condensator, este probabil umflat, si de aici si bubuiturile acele care le auzi tu, acel condensator trebuie schimbat, mergi cu ea la un electronist, de cit timp i ti face problema asta?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Boxele sint de la calculator? Sau de la statie prin care tragi calculatorul? Sau ai sistem? Vino cu ceva detalii, deoarece pocnitura aceea in boxă nu este neaparat de la difuzor, ci poate fi vreun condensator ars in aparat pe partea audio, pe preamplificator, si de aici vin pocniturile.

| Pumalau_Puma_1992 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut.am o statie kenwood

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Pumalau_Puma_1992):

Salut este modelul Ax 43? scuze că pun atitea intrebări

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce boxe folosesti la ea? Wați si ohmi

| Pumalau_Puma_1992 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Despre boxe nu stiu nici un detaliu laughing. statia e KENWOOD KR-A4010

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă.

| lpavel a răspuns:

Are membrana rupta! Le poti arunca la gunoi! Cumpara altele! Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru lpavel):

Nu e frate de la boxe.

| lpavel a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sper sa ai dreptate... happy