| Ellzzz a întrebat:

Am o problema legata de virusii de calculator...Malwarebytes Anti-Malware a gasit ieri Spyware.Keylogger (doi fiind la numar), Trojan downloader si inca 3 Trojan Dropper si 4 Backdoor.Agent.WD. Va rog spuneti-mi ce pot face aceste programe calculatorului meu si daca le pot sterge direct din carantina. Dau funda celui mai explicit raspuns!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Malwarebytes iti da posibilitatea sa elimini virusii gasiti. de asemenea, poti folosi bitdefender rescue cd ca sa faci o scanare totala a pc, si sa elimini tot ceea ce gaseste.

| Ellzzz explică (pentru gelu1970):

Eu stiam ca Troienii nu pot fi stersi asa pur si simplu. exista posibilitatea de a reveni, nu?

| gelu1970 a răspuns (pentru Ellzzz):

Tot ceea ce ti-a gasit malware poti sa elimini si nu...nu revin

| Ellzzz explică (pentru gelu1970):

Ok deci am sters toti virusii din carantina si am dat restart la PC..ghici ce? Au ramas aceiasi virusi...nu au fost pracic stersi, s-au reintors laughing...

| gelu1970 a răspuns (pentru Ellzzz):

E ceva ce nu faci cum trebuie. oricum spui ca ai pc infectat. instaleaza teamviewer si o sa vezi ca eliminam virusii.