| DjSannan a întrebat:

Buna,cine ma poate ajuta,as avea nevoie de o camera de supraveghere de interior,dar sa fie cat de cat discreta si fara fir, dar si cu fir in caz ca nu se gaseste. Niste site-uri daca stiti si daca ma poate ajuta cineva cu informatii, care camere sunt bune ce ar trebui sa imi cumpar pe langa camera de supraveghere si sa fie si cu sunet.

Răspuns Câştigător
| Th3B3st4you a răspuns:

Camere de supraveghere interior de tip dome pot fi montate foarte usor atat in plan orizontal cat si in cel vertical. Acestea dispun de o lentila varifocala pentru a regla in functie de necesitate, plaja vizuala. Pe langa acest atu sunt aparute si ledurile IR care ajuta camerele de supraveghere video sa surprinda si pe timp de noapte. Sunt 2 tipuri si anume: 1.Camerele entry-level sunt modele de mici dimensiuni care se instaleaza facil si nu au costuri foarte ridicate. Constituie cele mai recomandate modele pentru supravegherea locuintelor, deoarece se conecteaza foarte usor la o retea deja existenta si permit monitorizarea in direct a domiciliului de pe orice dispozitiv conectat la internet.Modele wireless gasiti aici: https://www.goo.gl/BMnR8o
2. Camerele profesionale: sunt dispozitive mai costisitoare, recomandate pentru institutiile cu nevoi sporite de securitate. Produsele din aceasta categorie au dimensiuni mai mari si sunt proiectate sa fie plasate si fixate pentru a ramane permanent in zona din care vor trimite imaginile. De multe ori, ele pot fi conectate la sistemul de alarma al unitatii iar modele gasiti aici: https://www.goo.gl/PWRACB Sper ca ti-am fost de folos.

1 răspuns: