| Rodica_Andreea_1999 a întrebat:

Cineva mi-a vazut desenele si mi-a zis ca as putea deveni arhitect si mi-a recomandat liceul I N Socolescu. Dar nu stiu ce sa zic, sunt clasa a 10-a si as vrea sa ma transfer, la Bucuresti la un liceu care sa fie ok, adica sa se bazeze mai mult pe desen, in afara de Tonitza, voi ce licee de acest gen imi recomandati?
PS. am vazut ca la Socolescu este profil de Constructii, instalatii si lucrari publice, ce poti deveni de acolo? Multumesc. Fundita celui care ma ajuta. love struck

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te-ai uitat bine! ---- Colegiul tehnic de arhitectura si lucrari publice "I.N. Socolescu" are, in componenta, 3 filiere(inca din anul 2001!):
* filiera teoretica, profil real, matematica-informatica
*filiera tehnologica, profil tehnic, constructii instalatii si lucrari publice
*filiera vocationala, profil artistic, arhitectura
Gasesti "dovada" in :
link:http://www.colegiulionsocolescu.ro/pdf/prezentare%20liceu%20-afis.pdf
sau in link(clasele pentru fiecare filiera si profil):http://www.colegiulionsocolescu.ro/......-2015-2016