| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
De ce trebuie sa iti deschizi neaparat fond de pensii daca ti-ai depus actele de somaj?, si vreau sa stiu (dintre cei care au absolvit liceul si si-a depus somajul) va pus sa va deschideti si voi fond de pensii?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Este lege.pana in 35 de ani esti obligat sa faci fond de pensii privat.este o magarie, stiu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU trebuie să-ţi deschizi fond de pensii şi NU trebuie să cotizezi la vreun fond de acest fel decât dacă eşti angajat!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.

| deeamaria a răspuns:

Este lege.pana in 35 de ani esti obligat