| Constantin78 a întrebat:

Bună dimineața, am achiziționat o antena Digi din România și de 4 zile mă chinui sa găsesc semnal aici în Olanda unde locuiesc.La firma de unde am cumpărat antena au activato și mergea perfect.Nu mai știu ce sa fac am descărcat fel de fel de aplicații, busole și alte chestii dar degeaba.Vă rog să mă ajutați dacă știe cineva despre ce e vorba.Vă multumesc

1 răspuns:
| airflow a răspuns:

Exista un aparat cu care se monteaza antena! Aparatul respectiv localizeaza exact satelitul respectiv! Ori te chiuni pana gasesti manual pozitia adica la ghici dar si asa trebuie sa ai idee cam pe unde se afla si daca stii ce sa cauti pe google poti gasi info! Ori platesti pe cineva care are aparatul respectiv!