| LaRRysaP a întrebat:

Buna,in urma cu o luna am comandat de pe un sait dar intre timp mi-a expirat buletinul si a trebuit sa il fac din nou iar acum nu am, pot sa ridic coletul cu buletinul alcuiva. FUNDITA! Daca nu imi puteti spune cat timp il tine si daca o sa imi ceara bani pentru ca nu l-am ridicat la timp?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate ridica coletul cu actul de identitate al altcuiva, este necesar un act al tau, poate fi carte de identitate, carte de identitate provizorie, pasaport sau permis de conducere.
La posta coletul intern se pastreaza 10 zile iar cel international 30 de zile.

| cristi767 a răspuns:

Pai du-te cu alte documente: permis de conducere, certificat de nastere, etc.

Desi, daca a trecut o luna, cel mai posibil ca i-au facut deja retur.