| Marko_7130 a întrebat:

Buna,

Ma poate ajuta cineva in legatura cu textele argumentative. am o nelamurire.

In variante de bac scrie asa:

"AtenŃie! Formulările de tipul Sunt/nu sunt de acord cu afirmaŃia.../Autorul are dreptate când afirmă
că.../AfirmaŃia autorului este corectă... nu se consideră ipoteză."

Cum ar trebui sa incep? Adica cum ar trebui sa fie ipoteza fara termenii aceia care nu se iau in considerare? Ma poate ajuta cineva cu un exemplu?

1 răspuns:
| Alexandru_Bucur_1993 a răspuns:

Trebuie sa ince cu o parere proprie. de exemplu: "Din punctul meu de vedere," si opinia ta despre ce ai acolo