| AliceFirea a întrebat:

Mi-am cumparat o bluzita cropped acum ceva sampatani, am purtat o doar de 3 ori; din pacate a facut foarte multe scame si nu as vrea sa o arunc fiindca am dat cam mult pe ea.Credeti ca as putea sa-i mai fac ceva in asa fel incat sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| saturday10 a răspuns:

Poti lua o lama de ras (din alea de care au barbatii la aparatul de barbierit) sau un bic si dai usor pe buza unde s-a scamosat si o sa taie cocoloasele alea si o sa arate cam asa la final http://dinbistrita.com/wp-content/uploads/2016/04/scame-300x300.jpg

3 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Eu cand gasesc scame pe haine iau o lama de ras si se rezolva!

| Ap_Gabriel_2001 a răspuns:

Da, se poate scapa de scame
Ai nevoie de un big, si putina rabdare.
Dai funda?

| Ap_Gabriel_2001 a răspuns:

(Cu bigul inalturi scamele de pe bluza)