| Gamerita a întrebat:

Buna seara.Imi puteti spune de ce am nevoie pentru a creea o manga-anime-? Adica...creioane-ce tip de creioane-, markere-ce tip de markere -, etc...Si caiete ..adica daca stiti un site de pe care pot comanda "ustensile" necesare. Funda restul vot mersi:*

2 răspunsuri:
| DaReZon a răspuns:

Pai o manga poti sa o faci si cu un creion. Tot ce iti trebuie sunt foi, un creion, imaginatie si o poveste.
Daca esti incepatoare poti sa te uit si tu pe aici: http://www.youtube.com/watch?v=Csbgkb1vhp0

| animeioana55 a răspuns:

Buna! Eu iti sugerez sa folosesti, ca asa am auzit ca sunt bune, creioane grafice, creioane prisma color, marcare alpha si topic., si blocul de desen... aici unul cat mai simplu, cu foi nici prea groase, nici prea subtiri.
Sper a te-am ajutat. Ciao!