| Alina_Petric_1977 a întrebat:

Buna seara, intrebarea mea este; cum sa scot petele de grasime de pe perete, am dat un strat de vopsea in ulei, glet, lavabil si tot ies petele, ce as mai putea face? multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati dat glet peste vopsea in ulei? Trebuie dat jos tot pana la tencuiala sau din ce e facut peretele. Nu asa se da gletul, scuzati-ma.

| stefan1998_5137 a răspuns:

Incearca sa stergi petele cu putin Vanish.

| MeraO a răspuns:

Vopseaua in ulei pe perete este o mare greseala, stiu ca am stat si eu cu cateva pete de vopsea in ulei facute de sotul meu cand vopsea teava de gaz si nu stiam cu ce s-o acopar. La zugraveala de anul aceasta am folosit Aeria Gold all-inclusive si s-au acoperit, nu se mai vede nimic. Oricum gletul peste vopsea in ulei cum o fi stat? Sincer nu m-as fi gandit vreodata la aceasta solutie.