| INTERMED1 a întrebat:

Buna seara TPU, am un Samsung galaxy s2 plus si am doua probleme...o problema este ca i-am bagat cyanogemnod 12 (lollipop 5.0) si de cand i-am bagat nu prea mai am memorie ca inainte si nu stiu cum sa fac sa eliberez mai multa memorie..si a doua problema este ca se incarca foarte greu si nu stiu sigur daca este de la baterie sau de la incarcator...happy

1 răspuns:
| Marian9832 a răspuns:

Pai cm12 consuma mai multi rami. Daca telefonul e rootat poti sa iti iei pe pe play google remove system apps si sa stergi din aplicatiile care nu iti trebuie.
Cu bateria nu prea stiu cum sa vezi, eventual o incarci full si o masori cu un multimetru si sa berifici daca ai mai putini miliamperi decat scrie pe baterie da nu cred ca stii sa faci asta...