| spaimaspaima a întrebat:

Buna seara TPU! sunt bune baile termale pentru nevralgi intercostale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimeni nu poate sti cat o sa tina. Asta este! Urmeaza si tratamentul medical prescris.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. In general apa calda face bine. Mai sunt bune si baile cu apa calda si sare. Sare cat mai proasta. Daca gasesti sare pentru animale (sare gema) este si mai buna.

| spaimaspaima explică (pentru Salontanul):

Da cat poate sa tina o nevralgie la mine a 6 lună? nu e de la raceala am forțat coloana o zis doctoru sa am rabdare. cu timpu imi trece. Dar innebunesc deja ca a trecut ceva timp si nu mi-a trecut. doar in mare parte. dar de tot nu. Ma apuc de inot acuma...

| Salontanul a răspuns (pentru spaimaspaima):

Nimeni nu poate sti cat o sa tina. Asta este! Urmeaza si tratamentul medical prescris.