| ihaterain a întrebat:

Sunt clasa a 12 a la liceu in Bucuresti si vreau sa ma mut urgent la Cluj. Ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Urgenta " transferului in timpul anului scolar se poate justifica numai in conditiile art.148 din ROFUIP:http://liceulbogdanvoda.files.wordpress.com/......rofuip.pdf

| ihaterain explică (pentru alessia5158):

Pai eu sunt majora, daca imi schimb eu domiciliul nu e suficient?

| alessia5158 a răspuns (pentru ihaterain):

Cred ca este suficient, dar intai trebuie sa-l ai! Pentru informatii suplimentare, intra in legatura cu secretariatul scolii din Cluj la care doresti sa te transferi.

p.s.Trebuie sa iei in calcul ca toate formalitatile atat cele de schimbare ale domiciliului cat si cele de transfer presupun timp, drumuri la Cluj si, bineinteles, cheltuieli.Pe langa cele enumerate, perioada de adaptare la noul mediu este o alta chestiune de luat in calcul. Iti poti permite sa periclitezi ultimul an de scoala?

| neutrino a răspuns:

O cerere de transfer!

| ihaterain explică (pentru neutrino):

Doar atat? Si trebuie sa bat cu ea drumul pana la Cluj?

| neutrino a răspuns (pentru ihaterain):

Atunci cand faci o cerere de transfer inseamna ca ai si acceptul liceului unde doresti sa te transferi.

| RxDooM a răspuns:

In ce scoala te transferi?