| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani si vreau sa ma apuc de sala. E bine?
P.S : Am 1.57 si cam 52 de kg

Răspuns Câştigător
| biancaanamariat a răspuns:

E ok sa te apuci de sala, dar proportia masa-inaltime ar trebui sa fie 1.57-47 kg, cu 10 mai pputin decat inaltimea. axeaza-te pe brate, bicepsi, tricepsi deocamdata si ar fi ok sa ai 50 de kg si eventual si vitamine, cred ca o sa-ti spuna mai multe antrnorul de la sala.bafta

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu e bine, mai asteapta sa mai cresti un pic asta daca nu vrei sa ramai la inaltimea asta. Apuca-te la 18-19 ani n-are sens sa te fortezi de pe acum, e doar parerea mea

| TheAce a răspuns:

Recomand oricui oricand sportul dar nur ecomand sala la o varsta atat de frageda. Esti inca in crestere, ai o inaltime relativ mica si risti sa nu mai cresti daca te apuci de acum de ridicat greutati etc. Asteapta pana cel putin la 18 ani pentru a te apuca de sala pentru a-ti da timp sa te dezvolti armonios.Nu neglija insa sportul!

| StalkerSoul a răspuns:

E bine.happy, totusi esti cam micut de inaltime dar e binehappy

| هوراس a răspuns:

Nu îți propun să te apuci de sală. ești în creștere, și ești cam micuț de înălțime. așteaptă puțin să mai crești, îți propun să te apuci pe la 17-19 ani

| rid3r123 a răspuns:

Era bine sa te apuci de la o varsta mai mica dupa parerea mea dar e bine si de la 15 faza naspa ca esti cam mic