| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani sunt in clasa a 12a si nu stiu ce sa fac am nevoie de niste sfaturi. In vara ar trebui sa dau Bacalaureatul la Biologie si Româna l-as lua sigur dar la Matematica nu, deoarece nu stiu aproape nimic.Ce sa fac sa dau Bacalaureatul la Biologie si Româna si apoi sa stau acasă un an sa invat la Matematica? Sau sa plec in Anglia sa lucrez.Nu stiu ce sa aleg.Va rog sa-mi dati un sfat.

Răspuns Câştigător
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Bun venit in traseul luuuung al vietii si al alegerilor happy Sa va dau un sfat : Nu mai intrebati in stanga si in dreapta pentru ca o sa primiti N raspunsuri diferite care mai mult o sa va zapaceasca. Lasati iphone-ul din mana sau tableta, retrageti-va intr-un loc linistit si ascultati ce zice inima sa faceti. Bafta multa!

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu pleca pe ideea ca nu o sa iei. Da bacu si apoi gandeste-te la plecare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matematica e logica.
*Cam pleonasm, stiu.*
Odata ce ai acumulat multe goluri, greu le recuperezi.
Cum am mai spus si altora: ia-o "babeste".

| kyliejenner a răspuns:

Inca mai e timp sa inveti si sa scoti un 5 la mate. Nu are rost sa stai un an degeaba.

| matrix100 a răspuns:

Pune un meditator la matematica, sa iti explice ce nu stii, multe exercitii ca teme acasa si ambitie ca sa reusesti

| Laariss a răspuns:

Buna, te sfatuiesc sa dai bacu la toate materiile inclusiv la mate. Invata sa iei sa zicem un 8 - 9 sau chiar 10 la bio ca este mai usor, la rom 7 - 8 - 9 iar la mate deja poti pica,

| Undercover22 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa inveti foarte bine la Biologie si Romana cat sa iei un 8 sau 7 macar ca la matematica daca ai o nota bunicica sa ti-o mai ridice celelalte si astfel sa iei bacul dar mai trage cat pentru un 5 la mate

| nutza96 a răspuns:

Și eu sunt a 12-a dar cred că o sa susțin examenele, iar ție ți-aș recomanda să le dai pe astea, apoi pleacă la muncă daca ai posibilitatea pe vreo jumătate de an și revino cu mintea liberă pentru cealaltă jumătate să te pregătești intensiv la mate)) uite că și rimează))