| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Buna TPU.
Am de facut un referat la chimie "Chimia, omul si mediul inconjurator." si habar n-am despre ce sa scriu. Vreo idee?
Funda!
P.S. Vreau doar niste idei, nu sa imi faceti tema.

Răspuns Câştigător
| Cs1 a răspuns:

Pai poti sa scrii cum polueaza unele lucruri aerul, ce influenta au substantele toxice din jurul omului.te-ai prins tu...Si in final poti spune cum putem intreptati noi aceste lucruri care ne distrug sanatatea!
Sper ca te-am ajutat!
BafTa!

2 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Chimia actioneaza atit pozitiv cit si negativ asupra omului. Poti sa continui ideea si in rezultat ovtii un text interesant. Funda?

| Jasm a răspuns:

Poti scrie despre emisiile fabricilor in care se folosesc produse chimice: acestea polueaza mediul, insa oamenii au de obicei beneficii economice de pe urma acestor fabrici.
Alta idee: energia nucleara.