| StircuGeorge a întrebat:

Buna TPU!
Am pierdut actele cardului bancar si este posibil sa le gaseasca cineva, ce pot face?

2 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Du-te acum la banca si declara ca l-ai pierdut, astfel el va fi anulat si nimeni nu-l va mai putea folosi. Poti solicita un card nou. Banii nu sunt pierduti cat timp nu foloseste nimeni cardul.

| STSickSide a răspuns:

Declară la banca în cauză că ați pierdut actul, pentru a-l bloca fiind necesar la protejarea acestuia, și la suma aflată pe card. Bani vor fi blocați doar până la reactivarea cardului! O zi bună