| Luci88 a întrebat:

Am un Profil de Facebook, si vreau sa mi-l transform in Fan Page! imi spuneti cum as putea? deci profilu acelasi, numai ca vreau sa fie cu like nu cu adauga prieten! Dau Funa:* mersi:*

10 răspunsuri:
| Trollerul a răspuns:

Dar nu ai fani laughing

| EchoDemon a răspuns:

Hei! Pai nu poti sa faci asa. Dar poti sa-ti faci pagina ta. Pa, pa

| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Orice pagina de FB trebuie sa aiba un creator, deci un profil, in spate. Deci nu poti sa transformi un profil intr-o pagina, dar poti sa creezi o pagina cu acelasi nume si sa inviti toti prietenii actuali sa dea like la pagina si sa urmareasca activitatea paginii.

Spor la treaba!

| Luci88 explică (pentru InspiratieDIY):

Nu se poate transforma un Profil intr-o Pagina? crezi asta?

| mierlatac a răspuns (pentru Luci88):

Am vazut acum, se poate. Uite aici instructiunile: https://www.facebook.com/pages/create.php? migrate

| InspiratieDIY a răspuns (pentru Luci88):

Revin cu o rectificare. Nu poti avea o pagina fara un cont.
Poti insa sa migrezi profilul la o pagina.
uite aici instructiunile FB:
https://www.facebook.com/help/116067818477568

Spor la treaba!

| Luci88 explică (pentru InspiratieDIY):

Uite ca am reusit sa fac din profil Fan Pageee! deci? Se poate a? totul e sa stii! app astea care nu stiu... mai bine ar fi sa taca! nu?

| InspiratieDIY a răspuns (pentru Luci88):

Felicitari! Dupa cum ai vazut, m-am corectat si am dat solutia corecta happy. Si cu ocazia asta am mai invatat si eu ceva. happy
Ma bucur ca ai reusit sa faci ce ti-ai dorit.
Mult succes in continuare!

O zi buna!

| Anonim098345467 a răspuns:

Intra aici https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=bookmark, de aici poti crea o pagina cu fani!

| mierlatac a răspuns:

Trebuie sa creezi o pagina noua, nu poti converti actualul profil in pagina. Insa dupa ce creezi pagina noua ai optiune sa o recomanzi prietenilor tai din profil. Daca tii legatura cu ei nu vad de ce nu ti-ar mai da un like pe fanpage si tineti legatura si acolo.