| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am un Sony Xperia M si as vrea sa ma conectez prin wifi la modemul cu internet SmartAX MT882. Ce trebuie sa fac?
Va rog sa imi explicati pas cu pas pentru ca am cautat si pe net si nu am inteles. Funda celui mai rapid/explicit/bun raspuns.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| marin81 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cu un galaxy s1, singura rezolvare pe care am gasit-o eu a fost sa las netul necriptat, fara parola

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Pai si acest modem are wi-fi, nu?
Adica vreau sa spun ca daca intru pe telefon si activez wi-fi nu imi gaseste nimic [ si ma refer ca intru in casa ]

| marin81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am alt tip de modem dar si asta al tau are wireless/ teoretic ar trebui sa gasesti modemul cu telefonulo/ Poate nu e pornit wirelessul din modem/ Ai incercat cu alt telefon sau laptop sa vezi daca e activat wirelesul

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Am incercat si cu alt telefon si nu a gasit..ma gandesc ca nu e activat..si nu stiu cum sa-l activez.

| marin81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici un raspuns bun si baiatul are dreptate http://www.tpu.ro/......e-oare-ar/

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Am citit, iar baiatul spune ca nu are wi-fi.
Da, stiu ce modem imi vor aduce insa l-as prefera pe asta vechi pentru. ca m-am obisnuit cu el..in caz de nu merge net-ul stiu cum sa-l repar, daca imi vor aduce unul nou daca se strica trebuie sa sun la ei...pt ca nu stiu happy )

| marin81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut si eu asa riuter acuma ceva timp/ Mie chiar mi-a cedat routerul si am chemat sa mi-l schimbe/ Sa stii ca asta nou e mult mai bun/ Dreparat nu prea ai ce sa repari. Oricum te obisnuiesti cu el

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Ok multumesc mult