| AbCdEfGh323 a întrebat:

As vrea si eu sa-mi fac un server dar din pacate nuprea stiu sa-l fac! Va rog frumos ajutati-ma. Id-ul meu de mess este stefiionut323@yahoo.com! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai programele Necesare:
-Servar Files
-Navicat
-Filezila
-Clientul
-Xampp
-Homapage
-Portmap

2 Trebuie sa ai minimul de system altfel nu iti va merge servar de Metin2 nici macar sa te joci cu prieteni:
-512Mb Placa video
-2Gb Ram (WinXP) 3, 5GB Ram (Vista, 7, 8, 10... )
-Viteza la Net 5-10Mbps.

3 Trebuie sa stii 2 lucruri:
-1 Nimeni nu iti face un servar de Metin2 de pomana.
-2 Ce se intampla sa zicem ca ai o problema pe servar ce faci in acel moment?

4 Daca ai acele programe de la Punctul 1 le combini si iti faci propriul servar de Metin2.Restu cu modificarile si editarile pe servar sunt usoare si creca te poti descurca si cu asa ceva!

5 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| AbCdEfGh323 explică (pentru DragomirMihail2020):

Problema este ca este foarte multe de modificat...si nuprea ma pricep....in fine multumesc foarte mult!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fel de server?

| AbCdEfGh323 explică (pentru suntserios):

De metin2! crying Daca vrei sa ma ajuti ia idul meu stefiionut323@yahoo.com! Te rog frumos

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru AbCdEfGh323):

Daca aveai Skype poate te ajutam dar Mesul eu nu folosesc decat foarte rar.

| AbCdEfGh323 explică (pentru DragomirMihail2020):

Lasa-mi skype-ul tau happy

| AbCdEfGh323 explică (pentru DragomirMihail2020):

Te rog frumos, lasa-mi skype-ul tau AICI sau pe email, deoarece acum vreau sa imi fac un server de SAMP si nu ma pricep la preturi ds, ornamente etc...te rog mult de tot! Multumesc anticipat.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru AbCdEfGh323):

1 Nu las Skype Public ori imi trimiteai printr-un mesaj privat ori prin comentariu.
2 Nu mai las Skype Public in viata mea la o postare/comentariu unul o sa am full skype de invitatii si in al doilea rand o sa ma sacaie toti cu anumite chesti prostesti.

3 Eu nu ma mai pricep deloc la Samp ca nu am mai facut de foarte mult timp si nici nu am mai jucat.