| Heartless a întrebat:

Buna TPU

Cand se schimba ceasul? happy

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

In noaptea de sambata spre duminica, in ultima duminica din luna octombrie se schimba ceasul de la 4:00 la 3:00(ora de iarna) iar ora de vara se petrece in ultima duminica din martie(noaptea de s spre d) cand ora 3:00 devine iarasi ora 4:00.
ex:
Lista cu data la care se face trecere la ora de vara si la ora de iarna in Romania:
- ora de vara: 31 martie
- ora de iarna: 27 octombrie
- ora de vara: 30 martie
- ora de iarna:26 octombrie
- ora de vara: 29 martie
- ora de iarna: 25 octombrie
- ora de vara: 27 martie
- ora de iarna: 30 octombrie
- ora de vara: 26 martie
- ora de iarna: 29 octombrie
- ora de vara: 25 martie
- ora de iarna: 28 octombrie
- ora de vara: 31 martie
- ora de iarna: 27 octombrie
- ora de vara: 29 martie
- ora de iarna: 25 octombrie

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand se schimba ora?! ceasul il schimbi cand ai bani sa cumperi altul big grin
Duminica 28 octombrie 2012 - Romania va trece in noaptea de Sambata spre Duminica la ora oficiala de iarna, ora 4:00 urmand sa devina ora 3:00 (da, vom dormi mai mult) happy

| Heartless explică (pentru neluL):

Multumesc pentru raspuns.

| neluL a răspuns (pentru Heartless):

Cu placere! bye, bye wave

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In 27 octombrie.

| Nyx a răspuns:

noaptea dintre 27 si 28 octombrie, adica ultima duminica din luna octombrie 2012

| Eidriana a răspuns:

In ultima duminica din luna octombrie.