| Ovidiu_Mihai_1990 a întrebat:

Cine cunoaste va rog urmatoarea informatie : exista transport in comun in orasul Mangalia? Si daca da, cam ce rute exista!? Ma intereseaza daca am cum sa ajung de la gara pana la plaja, aproape de portul turistic!

Dau funda la cel mai precis si rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Oh, ce bine m-ai nimerit. Fix din Mangalia sunt big grin. Da, exista microbuze locale, care pleaca din 10 in 10 minute. Tariful este 2 lei. Microbuzul pleaca din celalalt capat, aproape de portul turistic, 30 decembrie se numeste zona. Trece prin tot orasul, opreste la cateva statii, apoi face stanga exact inainte de Venus, apoi din nou stanga si are statie din nou la gara. De acolo mai mergi vreo 5 minute, mai ai 2 statii si ajungi aproape de locul unde doresti. Poti sa cobori la penultima statie, la posta pentru ca esti destul de aproape de plaja. De asemenea, poti sa vorbesti cu soferul sa te lase la "El Greco", langa corabie, exact langa portul turistic. De asemenea, de la gara, DE PE PARTEA CU NORDIANA, poti lua microbuzul de statiuni. Merge in aceleasi locuri. Sper ca ai inteles. Daca mai ai nevoie de lamuriri, cu mare placere.