| Bruunetzellu93 a întrebat:

, Cum sa ma las de fumat fumez de 2 ani, si vreau sa ma las de fumat si nu stiu cum. Funda + vot pentru cel mai bun raspuns*.

Răspuns Câştigător
| xCarol a răspuns:

Nu ai nevoie de consultati cu medicu etc laughing. Trebe sa vrei cu adevarat si atunci poti. E chestia de vointa si de ambitie. Mult succes happy

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa te lasi daca ai ambitie, maicamea dupa 20 si ceva de ani de fumat aproape 2 pachete de tigari pe zi s a lasat dintr una si are deja 3 ani si ceva de cand nu mai fumeaza...si tu poti

| costis a răspuns:

O inlocuiesti cu altceva, ca o sa iti vina mult timp sa pui tigara in gura. Bomboane, guma, jeleuri.

| dorne a răspuns:

1. ca nu poti sa te lasi ii o prostie
2. ca fumezi de 2 ani si ti se pare ca nu mai poti da innapoi, alta prostie ( stiu pe cineva a fumat 7 ani si apoi s-a lasat)
3. ca sa te lasi, nu ai nevoie de :plasture d; alea tampite, sau mai stiu eu ce, tigari electronice, gume cu nicotnica, NU nu ai nevoie de nimic
4. Trebuie sa vrei cu adevarat, si sa ai vointa
5. Aaaaa pai nu pot sa ma abtin cand X`ulescu fumeaza "imi face pofta" foarte bine du-te 2 m mai in spate si lasa-l sa-si termine tigara
6. Noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| LionelAndres a răspuns:

Cel mai bun raspuns e ca Nu poti sa te lasi!

| Bruunetzellu93 explică (pentru LionelAndres):

De unde sti tu?! Poate ca intr-o zi. vreau sa fumez si o sa ma abtinbig grin

| MAMYNYTO a răspuns:

BUNA! Singurul lucru de care ai nevoie e : VOINTA.Stiu ca este foarte greu dar totul e sa vrei. Am incercat tot felul de plasturi, pastilute, am fumat mentolate, etc. Nimic. Imi doream sa ma pot lasa dar in zadar. Atunci m-am ambitionat si am zis :trebuie sa pot.Si am reusit. Acum am 3 ani. Bineinteles ca vei putea si tu. Prima luna este mai greu. Daca o treci poti spune ca te-ai lasat. Spune :NU.
SUCCES!

| AlexSasan a răspuns:

Lionel nu ai dreptate,te contrazic, poti sa te lasi dar trebuie sa fii tare, sa fii sigur pe tine.Eu degeaba iti dau sfat ca eu nu pot, dar am putut sta 1 luna fara a fuma o tigare.Eu fumez de 5 ani; aaa si ps: sa nu faci gen: "aa,hai ca fumez o tigare pe zi, sau pe saptamana" ca nu o sa te lasi cu siguranta! Brusc si hopa, Gata tigari!

| Rebidulce123 a răspuns:

Frate! Uite. Stiu copii care fumeaza si am 12 ani

| stephan19 a răspuns:

Iti recomand cartea "In sfarsit nefumator de Allan Car".

| vbtx a răspuns (pentru stephan19):

M-a ajutat si pe mine cartea.am aproape 2 luni de cand nu mai fumez.

| Referee a răspuns:

Pai pentru a te lasa de fumat trebuie trebuie sa fii foarte hotarat. si sa fume in continuare iar in timp sa schimbi tigarile cu altele care sa contina cat mai putin gudron iar in final vei vedea ca vei ajunge sa nu mia simti nimic... dar este foarde greu si iti trebuie foarte multa vointa. pe mine asa ma sfatuit medicul si am reusit succes

| paulanonim a răspuns:

hee hee cand m-am dus la primele cursuri de muzica,profu aproape ca m-a dat afara cand a "mirosit" ca ceva nu e in regulahee hee Fumatul altereaza frumusetea vocii,la probele de sport, ca alergatul viteza sau rezistenta, ajungi la sfarsit respirand ca posedatul, aproape simti ca morihee hee Faza cu lasatul e o chestie dificila, si iti trebuie un imbold puternic happy La mine, imboldul a fost o fata si muzica. Faza cu vointa este si nu este..cand eu am vrut sa ma las,mereu vointa,vointa.Ok,am inteles,dar iti trebuie un Imbold, mai mult decat vointawinking gandeste-te ca vei primi un dar nepretuit daca te lasi : protejarea sanatatii si iertarea de la Dumnezeuwinking Mda, sunt cam religios, dar altceva nu prea vad ce ar merge.Cei care s-au lasat pe vointa, au avut un motiv pentru acea vointa, asa ca gaseste un motiv sa te lasi happy ti-am dat 2 motive mai sus.Mai sunt enorm de multe happy Sper ca te-am ajutat.Pa pa happy

| vbtx a răspuns:

Eu am aproape 2 luni de cand nu mai fumez.si nu a fost deloc greu.toti ma intreaba cum am reusit.nu am folosit nici plasturi,nici tigara electronica,nici nu le-am redus.m-am trezit intr-o dimineata sh n-am mai fumat.iar in ziua respectiva am citit cartea ''in sfarsit nefumator'' de allen carr, si am reusit, problema este ca trebuie sa vrei cu adevarat sa te lasi...

| Ganea_Alexandra_Gina_1990 a răspuns:

Si eu mi as dori sa ma las de fumat dar e fff greu sad