| anonim_4396 a întrebat:

daca am intrat la Drept Craiova ma pot transfera din anul 2 la drept Bucuresti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul sa depui cerere de transfer si facultatea de drept, la care vrei sa te transferi, poate sa ti-o aprobe sau nu.

| alessia5158 a răspuns:

Da, te poti transfera cu acordul rectorului universitatii si a consiliului facultatii de la care pleci precum si aprobarea rectorului si consiliului facultatii primitoare. Cererea de transfer(avizata, semnata stampilata, datata) se depune inainte de 15 sept. si trebuie sa contina pe verso situatia scolara a solicitantului semnata de catre secretarul sef al facultatii.

mira
| mira a răspuns:

Cu o motivatie serioasa, da.