| Andra_Alecs_1999 a întrebat:

Stiti careva cu ce medie se intra la colegiul tehnic media? nu exact cu aproximatie si ce profiluri are? MULTUMESC! dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

OK, acum cred că am toate datele, să îţi pot răspunde. Întrebarea ta ar trebui reformulată: nimeni nu ştie cu ce medie SE VA intra la acest liceu în 2013, tot ce putem şti este ultima medie cu care S-A INTRAT în 2012.

Informaţiile de mai jos au fost luate de pe site-ul de la adresa de mai jos şi au fost publicate în 13 iulie 2012, la prima repartizare computerizată:

http://admitere.edu.ro/2012/staticRepI/j/

Iată-le:

1). Codul specializării: 148, nivel: liceal, profil: real, specializarea: matematica-informatică, candidaţi repartizaţi: 22, număr total de locuri: 28, forma de învăţământ: învăţământ de zi, limba de predare: română, filiera: teoretică, mediu: urban, ultima medie din anul 2012: 5.03, ultima medie din anul 2011: 7.17;

2). Codul specializării: 149, nivel: liceal, profil: tehnic, specializarea: producţie media, candidaţi repartizaţi: 84, număr total de locuri: 84, forma de învăţământ: învăţământ de zi, limba de predare: română, filiera: tehnologică, mediu: urban, ultima medie din anul 2012: 6.10, ultima medie din anul 2011: 7.2;

3). Codul specializării: 150, nivel: liceal, profil: tehnic, specializarea: tehnici poligrafice, candidaţi repartizaţi: 68, număr total de locuri: 84, forma de învăţământ: învăţământ de zi, limba de predare: română, filiera: tehnologică, mediu: urban, ultima medie din anul 2012: 4.07, ultima medie din anul 2011: 6.78.

Tu trebuie să te pregăteşti pentru testele naţionale, la limba română şi la matematică, la acest liceu s-ar putea să se susţină şi probe de aptitudini eliminatorii, în plus şi înaintea testelor naţionale la cele 2 materii precizate mai sus. Detaliile se pot afla de la liceu, telefon 021 667 5585, vezi şi site-ul:

www.ColegiulMedia.ro

Sper să te fi ajutat! Spor la învăţat şi multă baftă la examene.

3 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Andra,

Trebuie neapărat să precizezi oraşul în care se află acest liceu. Noi nu avem de unde să ştim. Mulţumesc.

| Andra_Alecs_1999 explică (pentru RomulusMilea):

In Bucuresti big grin!

| RomulusMilea a răspuns (pentru Andra_Alecs_1999):

Salut,

OK, acum cred că am toate datele, să îţi pot răspunde. Întrebarea ta ar trebui reformulată: nimeni nu ştie cu ce medie SE VA intra la acest liceu în 2013, tot ce putem şti este ultima medie cu care S-A INTRAT în 2012.

Informaţiile de mai jos au fost luate de pe site-ul de la adresa de mai jos şi au fost publicate în 13 iulie 2012, la prima repartizare computerizată:

http://admitere.edu.ro/2012/staticRepI/j/

Iată-le:

1). Codul specializării: 148, nivel: liceal, profil: real, specializarea: matematica-informatică, candidaţi repartizaţi: 22, număr total de locuri: 28, forma de învăţământ: învăţământ de zi, limba de predare: română, filiera: teoretică, mediu: urban, ultima medie din anul 2012: 5.03, ultima medie din anul 2011: 7.17;

2). Codul specializării: 149, nivel: liceal, profil: tehnic, specializarea: producţie media, candidaţi repartizaţi: 84, număr total de locuri: 84, forma de învăţământ: învăţământ de zi, limba de predare: română, filiera: tehnologică, mediu: urban, ultima medie din anul 2012: 6.10, ultima medie din anul 2011: 7.2;

3). Codul specializării: 150, nivel: liceal, profil: tehnic, specializarea: tehnici poligrafice, candidaţi repartizaţi: 68, număr total de locuri: 84, forma de învăţământ: învăţământ de zi, limba de predare: română, filiera: tehnologică, mediu: urban, ultima medie din anul 2012: 4.07, ultima medie din anul 2011: 6.78.

Tu trebuie să te pregăteşti pentru testele naţionale, la limba română şi la matematică, la acest liceu s-ar putea să se susţină şi probe de aptitudini eliminatorii, în plus şi înaintea testelor naţionale la cele 2 materii precizate mai sus. Detaliile se pot afla de la liceu, telefon 021 667 5585, vezi şi site-ul:

www.ColegiulMedia.ro

Sper să te fi ajutat! Spor la învăţat şi multă baftă la examene.

| Andra_Alecs_1999 explică:

Liceul se afla in Bucuresti!hee hee