| sunttimida a întrebat:

Știți cam ce locuri de muncă aș putea avea după terminarea facultății de biologie?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Numai cu licenta( 3 ani) si un modul psihopedagogic poti sa fii doar profesor.
Daca, dupa licenta, continui studiile si vei alege un master iti maresti ( cu foarte mult!) sansele de a lucra intr-un laborator fie de analize medicale( uman si veterinar, mai ales daca te specializezi in microbiologie), fie de cercetare(fundamentala si aplicativa), fie in laboratoare de biotehnologie din ind. farmaceutica si cosmetica, fie in laboratoare de control si testare a produselor agroalimentare.

1 răspuns:
| Ruxandra15 a răspuns:

Biolog. Daca ai terminat bio-chimie poti sa lucrezi usor la un laborator de analize. Salariu undeva la 1000 de euro. Profesor de biologie plus ca faci meditatii cu elevii care dau la medicina