| andreea678585 a întrebat:

va rog sa ma ajutati ...am o problema am dat numarul de telefon unor persoane sa ma sune si sa imi dea un mesaj.
Mi-au trimis mesaj nu l-am primit... m-au sunat si mie pe telefon nu mi-a aparut nimic in schimb lor le spunea "numar invalid"! Ce pot face in legatura cu asta?
Mentionez ca doar 3 numere merg pe telefonul meu, al mamei, al tatei si al iubitului meu.
Am umblat la apeluri blocate sau mesaje dar nimic.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica si la mod afisare contacte. Poate afiseaza doar din sim sau doar din telefon. Daca stii ca ai mai multe contacte in agenda.

| singuraticul90 a răspuns:

Numar invalid da doar cand gresesti numarul, asa ca uitate bine la ce numar ai, daca nu, fa o resetare la telefon

| andreeaskumpic a răspuns:

Da la setari la fiecare numar si s-ar putea sa-ti arata ca le-ai blocat sa te sune si tu sa primesti apelul! Mi s-a intamplat si mie, dand din greseala

| SerShadow a răspuns:

Verifica in functie de ce telefon ai sa nu ai activata optiunea "Do not disturb" sau ceva asemanator.

| Vanatorul2000 a răspuns:

S-ar putea, sa fie vreo setare care sa nu permita nici unui numar straint(care nu-l ai in agenda) sa te sune...sau sa fi trimis numarul gresit. Verifica ce am spus (-_-)