| mihaipompy a întrebat:

va rog sa ma ajutati sa configurez un al 2 ilea ruter wifi, utilizand cablu, ca sa am semnal mai puternic in casa, primul ruter este un tpk link tenda n300 si este functional prin PPOE, iar al 2ilea ruter este DLINK DIR 615. am tras un cablu de 20 m, dintr-o incapere in alta. am internet de la rds.

Răspuns Câştigător
| sori88 a răspuns:

Il pui pe dhcp si setezi ip de inceput
192.168.2.1, setezi dns...

1 răspuns:
| mihaipompy explică:

Sori88, poți sa fi un pic mai explicit. Stiu ca rutierele nu sunt toate la fel, dar majoritatea ua aceleași funcții...ms