| DIGIT4L a întrebat:

As dori sa im iachizitionez un telefon de la Emag in rate, dar nu stiu cum. Nu doresc sa imi fac card la vreo banca sau asa ceva.
Acesta este produsul pe care doresc sa'l achizitionez: http://www.emag.ro/......D75BJBBBM/
In 18 rate, adica 103 lei pe luna. Eu sunt minor si va trebui sa fac rate pe numele unuia din parintii mei.
Eu vreau sa platesc la un PayPoint pentru ca e mai simplu? Cum ar trebui sa procedez?

Funda pentru cine ma lamureste! :)

Ps:Scuzati daca am gresit categoria.

2 răspunsuri:
| inocentiuaugustin a răspuns:

Uite ce cred eu. am 47 ani.
copil fiind am procedat ca tine si am gresit. m-am instrainat singur de parinti si am gresit rau. dar tot buna educatie m-a apropiat. trebuie sa convingi parintele tau ca-ti trebuie acel telefon. foloseste orice mijloc. cum ar fi "toti copii au si eu nu'' plangi, te intristezi d-astea de ale voastre. nu fenta parintii. o sa-ti para rau mult prea tarziu.

| DIGIT4L explică (pentru inocentiuaugustin):

Ar fi cam jenant sa plang tinand cont ca am 16 ani, oricum telefonul mi l-am luat deja, am bursa si pot sa mi'l platesc singur.
Eu nu stiam cum sa fac rata ca sa pot plati prin PayPoint, oricum mi-am facu, la Cetelem, dobanda cam maricica dar merge happy
Mersi oricum ca ai vrut sa ma ajuti happy