| ArianaHoran a întrebat:

As vrea sa-mi iau cu mine in Italia un skateboard. Se permite sa-l iau la mine? Si daca da, in care bagaj? Cel de cala sau cel de mana? :/ O zi buna!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îl poți pune la cală fără grijă. Preferabil în valiză, și caută să rămâi undeva sub greutatea maximă admisă pe bucata de bagaj. Altfel, va trebui să plătești pentru excedent de bagaj, și e cam scump...
În cabină ai putea să-l iei doar dacă intră într-un băgăjel care poate intra în „calibrul" special aflat la biroul de check-in.

| Pardelian a răspuns:

Da in cel de cala-sau mai bine iti altul acolo ca-s mai ieftine ca si la noi si in plus bagajul se taxeaza la kg

| ArianaHoran explică (pentru Pardelian):

Buna ''Campionul Zilei'' laughing! Eu am deja skate si as vrea sa-l iau pe acesta. Daca stii sa mergi cred ca stii si cum e sa te obisnuiesti cu un skate. Doar asta voiam sa aflu, daca am voie sa il iau cu mine in avion! happy