| anonim_4396 a întrebat:

O să vă dau un exemplu a unei faze. şi o să vreau un răspuns în care să vă daţi părerea. Vreau să citiţi de două ori exemplul meu, ca să-l puteţi înţelege, mulţumesc!
La cine i s-a întâmplat vreodată să viseze ceva într-o noapte (de exemplu: o persoană, un animal sau un lucru), acel ceva din vis (adică persoana, animalul sau lucrul) să spună sau să facă ceva, iar în următoarea zi când te trezeşti, în acea zi să se întâmple acel ceva din vis (adică scena sau secvenţa care ai văzut-o şi trăit-o in acel vis cu persoana, animalul sau lucrul). După ce ţi se întâmplă acel ceva din vis şi în realitate, să fi lucid de situaţie, să-ţi dai seama de ce se întâmplă şi să te ducă gândul că tu ai visat ce vezi (această secventă cu persoana, animalul sau lucrul). Să ai senzaţia de DEJA VU?!
După ce îţi dai seama că ai visat. o să te întrebi: "Cum de mi s-a întâmplat în realitate ce am visat noaptea trecută?"
Nu ştiu cât de bine m-am putut exprima, dar vreau un răspuns cu o părere de la cineva care a trecut prin această situaţie, mulţumesc mult!

Răspuns Câştigător
| andreeaaqswdefr a răspuns:

Mi s-a întâmplat exact aceleași lucru de foarte multe ori,dar spre deosebire de tine eu uit ce visez exact în momentul în care mă trezesc, iar ceea ce am visat nu mi se întâmplă chiar în acea zi, ci mi se întâmplă peste câteva zile, săptămâni, luni sau ani.

1 răspuns:
| cornelmircea1980 a răspuns:

Da te ai exprimat bine mi s-a intamplat si mie de 2ori aceeiasi chestie se mai intampla sa visezi si sa ti se intample ce ai visat