| spaimaspaima a întrebat:

Buna ziua TPU! Am nevralgie intercostala de 6 luni toate tratamentele au fost reflactate, nu stiu ce sa mai fac sa merg la inot? ce sa mai cer la medici sa imi faca RMN dar daca e un nerv degeaba il fac sau există ceva mai special sa vada de unde vine durerea? Ca eu nu mai stiu ce sa mai fac is foarte disperat. FUNDĂ! multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Da ai mers la sala ai luat suplimente?
cate din simptomele astea iti apar
durere abdominala
febra
mancarime
amorteala
durere in brat, umar sau spate
mobilitate redusa a umerilor sau spatelui
furnicaturi.
sau ai avut operatii?
si eu am avut o problema asemanatoare si am rezolvat-o cu gheata, acupunctura si presopunctura si nu stiu ce calmante sau uneori injectii RMN te ajuta doar daca e foarte grav daca nu nu prea

| spaimaspaima explică (pentru AdrenalinTm):

Ma simt obosit uneori simt ca ma apasa ceva pe spate am si unele momente cand simt ca trag aer greu. si simt junghiuri in piept depinde in ce pozitie stau. Nu mai m-am fortat de vreo 4 - 5 luni aproape deloc n-am ridicat o galeata cu apa macar. Is convins ca e un nerv ceva ca daca era ceva os ma durea mai tare dar nu stiu cum sa scap de el. probabil mai trebuie sa astept sa ma apuc de inot. nu stiu is foarte disperat zi si tu ce sa fac?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru spaimaspaima):

Inotul e bun
alta intrebare ai consumat 'droage"?

| spaimaspaima explică (pentru AdrenalinTm):

Da de unde is disperat de sport poate am exagerat putin dar fac cu propria greutate nu prea ridici greutati. N u fumez, nu beau. Pe tine cat te-a tinut chestia asta? Poate sa fie pe viața?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru spaimaspaima):

M-a tinut 8 luni si a trecut de la sine am incercat si eu toate tampeniile sau poate m-a ajutat gheata, acupunctura si presopunctura nu stiu ce sa zic da pe mine ma tinea o durere pe langa ficat ma injunghia cineva demi taia si respiratia

| spaimaspaima explică (pentru AdrenalinTm):

Da am citit ceva si poți sa ai durere si prin zona abdomenului. cum ai avut tu spre ficat. Merg la inot acuma luna asta si vad ce mai ii de facut merg iar la control la sfarsitu luni daca ma simt tot asa. Dar oricum de la inceput din prima zi pana acuma e o diferenta adica nu mai ma doare ca la inceput. Dar vreau sa scap cat mai repede ca nu mai pot. Daca mai afli vreun leac ceva. Eu n-am bani sa merg la acupunctura, presopunctura presupun ca e destul de scump. dar daca stiu ca imi trece sincer aș da o suma destul de mare de bani. dar sa stiu ca imi trece big grin!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru spaimaspaima):

Na cum te simti dupa inot e mai bine?